KENYA MUIRI AA - praženo 10.8.

Neohodnoceno
DropCoffeeMuiriAA grande
389 Kč –30 %

Chuťový profil: růžový grep, černý rybíz, limonáda

Balení: 250g

Cena za gram: 1,55 Kč

Keňské kávy jsou velmi oblíbené právě pro jejich vysokou ovocnost/aciditu. Její typický chuťový profil ale začíná být poměrně vzácný a to díky změnám klimatu a chorobám, které přináší. Na to spousta farmářů používá pesticidy a proto se Drop coffee rozhodli najít takového producenta, který dokáže svoji kávu vypěstovat organickým způsobem. A proto již podruhé vybrali kávu od Miuri Estate, který je certifikovaný jako eko-bio-fér producent a oddaný biologické diverzitě. 

Přívlastek AA znamená, že jde o největší zrno co do velikosti z této konkrétní farmy. Oproti své druhé verzi Peaberry nabízí o něco vyšší aciditu a chuťově nabízí více tónů typických pro keňské kávy. Ale ani z jednou variantou určitě neuděláš chybu, to ti zaručujeme. Zpracována je plně promytou metodou, kdy třešně byly fermentovány po 48-72 hodin, následně promyty a vytříděny. Poté se hezky sušily dlouhých 15-21 dní na vyvýšených postelích.

 

Káva je pražena v profilu omniroast a je tedy ideální jak pro filtrované metody, tak i pro espresso. 

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

272 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Keňa
Odrůda: SL28, SL34, K7
Farmář: Carmela Urduvi
Ideální pro: V60, Aeropress, Espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Thika district
Zpracování: promytá, organická
Nadm. výška: 1350 m n. m.
Datum pražení: 13.9.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: DRP_21
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: