Kenya Ndunduri

Novinka
Kenya Ndunduri filtro 250g 768x768

JAHODY, REBARBORA, TŘEŠNĚ

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,67 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Exploze ovoce v puse!

 

Mycí stanice Ndunduri byla postavena v 70. letech 20. století. V současnosti jej podporuje Coffee Management Services (CMS). Zemědělci tak mají přístup k různým školicím programům. Ke zpracování káv se používá kotoučový depulper, který odstraňuje slupky a dužinu z třešně. Po depulpaci se káva přes noc fermentuje. Druhý den se znovu umyje a rozloží na sušící stoly. Doba schnutí závisí na klimatu a teplotě, ale obvykle trvá celkem 7-15 dní.

Výsledkem celého procesu je nádherně sladká káva se šťavnatou chutí plnou malin, jahod, třešní.

 

Zrno je upražené v profilu FILTR - je tedy ideální pro kalitu, V60, Chemex a jakékoli jiné drippery. Třeba Torch Donut

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

419 Kč
Momentálně nedostupné
Země: KEŇA
Odrůda: SL24, 34, Ruiru, Batian
Sdružení: drobní farmáři
Ideální pro: V60, kalita, Torch
Hmotnost balení: 250g
Region: Embu County
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 1600 m n. m.
Datum pražení: 29.11.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH93
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Zpět do obchodu