VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

KENYA SERENG AA - výběrová káva

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: černý rybíz, hořká čoko, hrušky

Balení: 250g

Cena za gram: 1,36 Kč

Ruční selektivní sběr, třídění zralých a nezralých třešní a i těch přezrálých nebo poškozených. Ty nejlepší se depulpují, fermentují po dobu cca 12-24 hodin v závislosti na lokálním počasí. Před samotným sušením jsou třešně promyty a ještě jednou protříděny. Poté putují na sušení na vyvýšených postelích. Vybrané šarže z tohoto blendu byly před sušením znovu namáčeny v čerstvé a studené vodě. Po samotném sušení se nechají třešně odpočinout v nádobách, aby se stabilizovala jejich vlhkost. Kávové zrno je pak na závěr tříděno podle velikosti - označení AA je pro největší zrna, která mají průměrně 7,2mm. Díky půdě bohaté na živiny jsou zde kávovníky schopné produkovat větší produkci. A tento konkrétní plně promytý lot má na starosti družstvo Sereng Cooperatve Society a dokázal z něj vytáhnout 88 bodů cuppingového scóre, kde v chuti vyniká zejména rybíz, hrušky a hořká čokoláda. Mňam.

 

 

filtr

 

O pražírně:

Poměrně mladá pražírna výběrové kávy z Hradce Králové to myslí s výběrovkou vážně. Za poslední rok na sobě opravdu zapracovali a z původního nadšení bratrů Chmelíků a za přispění Filipa Kopeckého se z pražení stala vážná záležitost. O tom třeba svědčí fakt, že na slepém cuppingu káv v rámci Barista roku 2020 se umístili na skvělém 3. místě hned po boku Doubleshot pražírny. Klukům fandíme a jako správní hradečtí patrioti zařazujeme chroastí zrno do naší stále nabídky. 

 
340 Kč
Skladem (2 ks)
Země: Keňa Region: Kericho, Nandi Hills
Odrůda: Batian Zpracování: promytá
Farma: Sereng Farmers Cooperative Nadm. výška: 1500-1900 m n. m.
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex Datum pražení: 18.11.2020
Hmotnost balení: 250g Výběrová zrnková káva

 

 

 

Kód Kód: CHRST13
Jméno značky: Chroast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Země původu: Keňa

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: