VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

HO HWAYT MYANMAR - výběrová káva

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: liči, ananas, květinové aroma, banánová sladkost

Balení: 250g

Cena za gram: 1,28 Kč

Myanmar není typickou oblastí pro pěstování kávy, ale za poslední dobu dělá opravdu velké pokroky a cuppingové scóre káv z této země tomu napovídá. Tahle naturální káva pocházející z družstva Hopong má cuppingové scóre 88,5 bodů. 

Farmáři Hopongu nechtěli tajně vyrábět opium pro drogové barony a také nechtěli vyrábět kávu podřadné kvality, která jim rozhodně nedokázala zajistit solidní živobytí. Díky sociálním sítím zjistili, že v sousedních regionech a komunitách vzniká výběrová káva za pomoci organizace Winrock. Snaha a velké odhodlání vedlo k tomu, že v roce 2017 sklidili první 3 pytle kávy. Loňský rok už produkce dosáhla na solidní objem a to byl i pro Lot61 impulz pro nákup celé jejich sklizně, kterou z dřívějších dob znali. Produkce farmářů z vesnic Long Hay a Bant Sauk se rozjíždí a určitě si zaslouží pozornost těch z vás, kteří rádi objevují nové regiony a skvělé chutě.

 

  

filtr

 

O pražírně:

Autentičnost na prvním místě. To je hlavní moto této nizozemské pražírny, která sídlí v samotném srdci holandska - Amsterdamu. Při naší cestě jen za kávou jsme v Amsterdamu navštívili několik pražíren a ochutnali bezpočet kafí. A právě Lot61 nám zůstala v paměti našich chuťových pohárků a nejen tam. Skvělí lidé, nadšení pro přípravu kávy, jedinečné espresso nápoje, single origin kávy na filtr, prostě to všechno do sebe hezky zapadlo a tak vám nyní přinášíme tuhle naši radost. A o tom vše káva přeci káva je. Objevovat a sdílet. Kávu i radost.

339 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Myanmar
Odrůda: Arabica S – 795, Catimor
Farmář: drobní farmáři Hopong
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Hopong
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1100-1600 m n. m.
Datum pražení: 16.11.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: LOT61_1
Jméno značky: LOT61
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: