Malawi Ngapani Estate

Neohodnoceno

Zrnková výběrová káva, 100% arabica

Chuťový profil: květiny, kiwi, červené jablko

Balení: 250g Cena za gram: 1,35 Kč

Co my na to? "Exploze květinových tónů!"

Malawi není tradičním zemí pro pěstování výběrové kávy, ale o to více tě může překvapit. Zemědělské družstvo Ngapani Estate je největším zaměstnavatelem v okrese Mangochi, ze které tato promytá káva pochází. Společnost Sable Farms je pak jediným výrobcem kávy v této zemi. V Malawi se kávě věnují již od roku 1880, ale po většinu času zdejší produkce zůstávala ve stínu daleko populárnějších oblastní ze sousední Keni nebo Tanzánie. Oblast Mangochi se nachází na jižním cípu jezera Malawi, kde zatím není příliš vyspělá místní infrastruktura. To se ale díky pěstování výběrové kávy daří po malých krůčcích zlepšovat. 

Samotné kávové zrno se zpracovává výhradně na farmě, kde jsou třešně po dobu 12 hodin fermentovány. Poté se suší na vyvýšených postelích. A co na to tvoje chuťové pohárky? Exploze květinových tónů.

 

 

filtr

 

O pražírně:

Irská pražírna byla založena v roce 2013 Frankem Kavanaghem a Peterem Sztalem. Byla vůbec první v Dublinu.
Poté, co oba měli dost práce v oblasti grafického designu a korporátního bankovnictví, skočili a otevřeli si vlastní pražírnu. Jméno Cloud Picker pocházelo z jejich cesty do severního Thajska, kde navštívili kavárnu v oblasti Doi Chang na hranici s Thajskem / Barmou a kam museli jít doslova přes oblaky, aby viděli sběrače kávy! Mimo skvělou kávu se Cloudpicker zaměřují na životní prostředí - jejich balení je 100% recyklovatelné a kompostovatelné.

 
339 Kč
Na dotaz
Země: Malawi Region: Mangochi
Odrůda: SL28 Zpracování: promyté
Farma: Ngapani Nadm. výška: 1150-1300 m n.m.
Ideální pro: V60, Aeroporess, Kalita Datum pražení: 7. 12.2020
Hmotnost balení: 250g Zrnková výběrová káva

 

 

 

Kód Kód: CLDPCKR1
Jméno značky: Cloud Picker
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: