Mexico El Estribo

Novinka
Mexico El Estribo 250g

VERBENA, MALINY, EARL GREY

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,34 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Kdo si dá medové "esko"?

 

Farma El Estribo patří rodině Altamirano od roku 1859. Káva zde byla poprvé vysazena v roce 1879, ale teprve až v roce 2011 se rodina začala vážně zabývat pěstováním výběrové kávy. Neziskové sdružení Bean Voyage spolupracuje se Samuelem a jeho rodinou v rámci jejich nové iniciativy „Blooming“, která se zaměřuje na pomoc novým generacím farmářů v oblasti Veracruz.

 

Před depulpací kávy (odstranění slupky) se třešně fermentují po dobu 15 hodin, poté se dvakrát promyjí, aby se úplně odstranila dužnina, a suší se na slunci po dobu 12 dnů. Díky tomu si káva uchová svoji chuťovou charakteristiku v podobě malin, earl grey čaje. Nabízí hladké medové tělo s dlouhou dochutí a chutná dobře i v kombinaci s mlékem.

 

Zrno je upražené v profilu pro espresso - je tedy ideální jak pro pákové nebo automatické kávovary.

 

zpusob_pripravy_espresso_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

335 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Mexico
Odrůda: Bourbon, Typica
Farmář: Familia Altamirano
Ideální pro: espresso, frenchpress
Hmotnost balení: 250g
Region: Nepopoalco, Veracruz
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 2000-2100 m n. m.
Datum pražení: 29.11.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH90
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
Zpět do obchodu