NICARAGUA Cynthia la Rue - promytá

Neohodnoceno
Novinka
nove girls 6

CITRUS YUZU, MEDOVÝ MELOUN, MLÉČNÁ ČOKOŠKA

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,47 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni Petarda ve tvých ústech. Fakt.

 

Abyste mohli udělat velké věci, je občas potřeba riskovat... To je životní krédo Cynthie La rue z farmy La Plata, která patří do 4. generace farmářů pečující o zdejší kávovníky. Její rodiče museli farmu během občanské války opustit, ale sousto s farmou u Cynthie zůstalo, ale jak to situace umožnila, vrátila se ze Spojených států zpět s cílem navázat tam, kde byla její rodinná tradice tak násilně přerušena. A vrhal se do toho fakt dobře, protože její kávy jsou velmi ceněné pro svoji kvalitu.

Chuť této promyté kávy skutečně vystihuje osobnost dračice Cynthie La Rue - má sílu osvěžujících citrusů yuzu, které přetrvávají v ústech a jsou doplněny tóny mléčné a tmavé čokolády - skutečná petarda ve tvojí puse. Doporučujeme srovnat s další její kávou, která byla ale zpracována metodou black honey.

 

Káva je pražena v profilu pro filtr a je tedy ideální na přípravu přes V60, Aeropress, Kalitu, Torch Dripper a další podobné metody.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Girls Who Grind Coffee je ryze ženskou záležitostí - vlastněná ženami, provozována ženami. Konkrétně jde o Fi O'Brien a Casey LaLonde. Australanku a američanku, které spojila vášeň ke kávě. Ve světě produkce kávy jde převážně o mužskou záležitost, ale pravdou je, že na každém pytli kávy se podílelo svojí prací ze 70% ženy - na farmě, při třídění, zpracování. A to byl pro Fi a Casey důvod podpořit ženskou "menšinu", vyzdvihnout její přínos výběrové kávě. Proto se u své produkce zaměřují pouze na kávy produkované farmářkami. Držíme jim palce, jejich kafe je nejen výborný, ale obaly a kompletní "merch" je naprosto vyladěný.

429 Kč
Skladem (5 ks)
Země: Nikaragua
Odrůda: Catuai
Farmářka: Cynthia La Rue
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Jinotega
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1350 m n. m.
Datum pražení: 15.3.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: GWGC07
Jméno značky: Girls Who Grind Coffee
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Velmi ovocná
Země původu: Kostarika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: