NICARAGUA Cynthia la Rue

Neohodnoceno

HROZNOVÁ ŠŤÁVA, MANDARINKY, OVOCNÁ A SLADKÁ

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,47 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni Tohle je festival sladkosti!

 

Abyste mohli udělat velké věci, je občas potřeba riskovat... To je životní krédo Cynthie La rue z farmy La Plata, která patří do 4. generace farmářů pečující o zdejší kávovníky. Její rodiče museli farmu během občanské války opustit, ale sousto s farmou u Cynthie zůstalo, ale jak to situace umožnila, vrátila se ze Spojených států zpět s cílem navázat tam, kde byla její rodinná tradice tak násilně přerušena. A vrhal se do toho fakt dobře, protože její kávy jsou velmi ceněné pro svoji kvalitu.

Metoda black honey použitá při zpracování této krásně sladké kávy zajistila její suprovou ovocnost. A proč? Už samotná metoda honey znamená, že při zpracování zrna se na kávě ponechá část dužniny, která při fázi schnutí předává do samotného zrnka svoji specifickou a hodně sladkou chuť. Slovíčko black pak znamená, že vrstva dužniny byla větší a kávě tak trvalo déle proschnout na optimální vlhkost okolo 11%. U této metody je záměrně fáze prosychání zpomalena např. sušením ve stínu. Výsledkem je pak plné tělo samotné kávy. 

 

Káva je pražena v profilu pro filtr a je tedy ideální na přípravu přes V60, Aeropress, Kalitu, Torch Dripper a další podobné metody.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Girls Who Grind Coffee je ryze ženskou záležitostí - vlastněná ženami, provozována ženami. Konkrétně jde o Fi O'Brien a Casey LaLonde. Australanku a američanku, které spojila vášeň ke kávě. Ve světě produkce kávy jde převážně o mužskou záležitost, ale pravdou je, že na každém pytli kávy se podílelo svojí prací ze 70% ženy - na farmě, při třídění, zpracování. A to byl pro Fi a Casey důvod podpořit ženskou "menšinu", vyzdvihnout její přínos výběrové kávě. Proto se u své produkce zaměřují pouze na kávy produkované farmářkami. Držíme jim palce, jejich kafe je nejen výborný, ale obaly a kompletní "merch" je naprosto vyladěný.

429 Kč
Skladem (> 5 ks)
Země: Nikaragua
Odrůda: Catuai
Farmářka: Cynthia La Rue
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Jinotega
Zpracování: black honey
Nadm. výška: 1350 m n. m.
Datum pražení: 15.3.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: GWGC06
Jméno značky: Girls Who Grind Coffee
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená, Sladká
Země původu: Nikaragua

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: