Nicaragua - Las Delicias

Neohodnoceno

Chuťový profil: čokoláda, meruňky, hnědý cukr, sladká chuť

Balení: 250g

Cena za gram: 1,47 Kč

Rodina Mierisch patří mezi uznávané producenty kávy v Nikaragui. V pěstování mají velmi široký záběr, stejně tak i v samotném zpracování třešní. Tohle zrno si vzala na starosti Eleane Mierisch a při zpracování byla fakt pečlivá. To ve výsledku znamená, že můžeš ochutnat perfektně čistou sladkou kávu a na to, že je to její první vlastní počin, je to velká paráda. Eleane má se zpracováním velké zkušenosti a jako jedna z mála žen měla dříve zpracování kávy na starosti, přitom se zejména v Nikaragii jedná o dominantu můžu. 

Odrůda Java (známá také jako Longberry) dodává chuti více citrusovo-ovocných chutí a větší "jiskrnost". Kávové zrno rostoucí v poměrně velké nadmořské výšce 1450 m n. m. je promyto a vytříděno přímo na farmě a následně putuje do zpracovatelské stanice, kde je depulpované, fermentované přes noc a poté sušené na vyvýšených postelích. 

Rodina Mierisch je také velmi aktivní v sociálních projektech v okolí své farmy. Svým zaměstnancům nabízí vedle školy nebo hlídání dětí či zdravotních konzultací také servis v podobě kuchyně, co vydává např. 1000 tortill každý den

Káva je pražená v profilu omniroast, je tedy dobrá jak na espresso, tak i filtr. A to se počítá!

 

filtr_i_epresso

 

O pražírně:

Drop Coffee Roasters je pražírnou ze srdce Švédska, Stockholmu. Její historie se začala psát v roce 2009, kdy začali pražit na 1kg pražičce svojí vlastní výběrovku. Osobní vazby s farmáři a producenty, důraz na udržitelnost při samotné výrobě kávy a zájem vytěžit z každého zrna maximum potenciálu dělá z Drop Coffee Roasters výjimečnou pražírnu nejen ve Švédsku. Joanna Alm, hlavní postava pražírny je také trojnásobnou národní šampiónkou, na světovém šampionátu skončila druhá. Je zároveň autorkou knihy za lepší kávu - Manifest För Bättre Kaffe. A co teprve jejich obaly, to je krása už na první pohled.

369 Kč
Skladem (3 ks)
Země: Nikaragua
Odrůda: Java
Farmář: Eleane Mierisch
Ideální pro: V60, Aeropress, espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Lipululu, Jinotega
Zpracování: Promytá
Nadm. výška: 1450-1500 m n. m.
Datum pražení: 23.3.2020
Zrknová káva

 

 

Kód Kód: DRP_07
Jméno značky: Drop Coffee Roasters
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Omniroast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: