PERU - Elvis Tineo Rafael

Neohodnoceno

BORŮVKY, LÍSKOVÉ OŘÍŠKY, LIMETKA

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,00 Kč  |  Cupping skóre: 86 b

nase_hodnoceni Borůvky a ořechy z El Diamante

 

Elvis Reinerio Tineo Rafael je producentem kávy druhé generace a hospodaří na farmě o velikosti 3 hektarů v oblasti s libozvučným názvem El Diamante. Tak se tak řadí k těm opravdu malým. Pěstuje zde odrůdy Bourbon, Caturra a Catuai. V roce 2018 se zúčastnil soutěže Cup of Excellence a skončil na 7. místě, v roce 2019 pak v TOP 30 nejlepších káv. Spolu se svojí rodinou se snaží neustále vylepšovat svojí produkci, ať už jde zlepšením sběru samotných třešní nebo různými způsoby fermentací. Nemusíš se ale bát, že tahle naturální káva bude ostrá jak diamant. V chuti tě překvapí vyvážený poměr ovoce a ořechů, která je celkově zabalena do velmi příjemné a mírné acidity. 

 Káva je pražena v profilu pro filtr a to značí nekonečně možností, jak jí připravit. Aeropress, V60, Torch nebo třeba cold brew.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

250 Kč
Skladem (3 ks)
Země: Peru
Odrůda: Catuai
Farma: Elvis Reinerio Tineo Rafael
Ideální pro: aeropress, torch, kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: El Diamante
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1700 m n. m.
Datum pražení: 12.5.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_02
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená
Země původu: Peru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: