Peru - La Palta

Neohodnoceno

Chuťový profil: jahody, červené hrozny, karamel

Balení: 250g

Cena za gram: 1,24 Kč

Na farmě La Palta se Elias Gomes Munos spolu se svojí ženou pěstují kávovníky tradiční metodou a s technologickou a technickou podporou družstva Coopargo, díky čemuž dostávají zrna tu nejlepší možnou péči. Třešně jsou ještě ten samý den sběru odslupkovány pomocí Eko Pulperu, které za vysokého tlaku odstraní samotnou slupku. Poté se 15-25 hodin probíhá suchá fermentace, následně se třešně promyjí a suší na postelích po dobu 15 dní. Takto připravené zrno ještě dalších 10 dní odpočívá, než se vydá na cestu do skladu družstva Coopargo, které zajišťuje jeho vývoz do světa. 

Samotné družstvo Coopargo sdružuje na 650 drobných farmářů a vedle technologické podpory farmáře také vzdělává v oblasti pěstování kávy. Jeden ze členů družstva se dokonce v roce 2017 umístil na 1. místě v soutěži Cup of Excellence. 

 

epsresso_1

 

O pražírně:

Poměrně mladá pražírna výběrové kávy z Hradce Králové to myslí s výběrovkou vážně. Za poslední rok na sobě opravdu zapracovali a z původního nadšení bratrů Chmelíků a za přispění Filipa Kopeckého se z pražení stala vážná záležitost. O tom třeba svědčí fakt, že na slepém cuppingu káv v rámci Barista roku 2020 se umístili na skvělém 3. místě hned po boku Doubleshot pražírny. Klukům fandíme a jako správní hradečtí patrioti zařazujeme chroastí výběrové zrno do naší stálé nabídky. 

 
310 Kč
Na dotaz
Země: Peru Region: Berlin Bajo, Huabal
Odrůda: Caturra, Pache, Catimor Zpracování: promytá
Producent: Elias Gomes Muños Nadm. výška: 1700 m n. m.
Ideální pro: espresso Datum pražení: 14.4.2020
Hmotnost balení: 250g Zrnková výběrová káva

 

 

 

Kód Kód: CHRST3
Jméno značky: Chroast
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: