PERU Maribel Herrera

Neohodnoceno
puchero
349 Kč –20 %

MARSHMALLOW, SLADKÉ JABLKO, KAKAO

Balení: 250g  | Cena za gram: 1,36 Kč  |  Zrnková káva

nase_hodnoceni Sladkost2.  Fakt!

 

Maribel Herrera Torres je hrnou majitelkou 2 hektarů půdy v San Antoniu v regionu Huabal. Protože je tato oblast velmi hornatá, liší se zde jak klimatické podmínky, tak i složení půdy. Oblasti s hojným výskytem deště, s vysokou vlhkostí střídají oblasti s červenou zemí podobnou té africké, které jsou velmi suché. Po experimentech s metodami zpracování kávy Maribel dala přednost naturální variantě - ta totiž má přímý vliv na kvalitu jejjí produkce a dokáže tam v chuti odrazit potenciál prostředí, ve kterém kávovníky rostou. Zralé kávové třešně odrůdy Caturra jsou omyty ve vodě a následně umístěny na terasy, kde probíhá jejich sušení po cca 25 dní. 
 
Tento konkrétní lot pochází z nadmořské výšky kolem 1700m a vedle sladké chuti marshmallow a jablka nabízí velmi dlouhou sladkou a šťavnatou dochuť. Prostě sladkost na druhou.
 

 

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede... A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

349 Kč –20 % 279 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Peru
Odrůda: Caturra
Farmářka: Maribel Herrera Torres
Ideální pro: V60, Aeropress, Torch
Hmotnost balení: 250g
Region: San Antonio Huabal
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 1650-1700m n. m.
Datum pražení: 19.7.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: PUCH10
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Sladká
Země původu: Peru

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: