v termínu 9.5.-22.5.2022 jsme si naordinovali dovolenou. Vaše objednávky budou odbaveny hned, jak se vrátíme!

Rwanda Kanya

Neohodnoceno

MANDARINKY, CITR. KŮRA, KARAMEL

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,31 Kč  |  Cupping skóre: - b

nase_hodnoceni Ach to aroma... :)

 

V chutí kávy najdeš mandarinky, příjemnou kyselost citrónové kůry, karamel. To vše hezky zabalené do šťavnatého těla s čajovou dochutí na patře tvých úst. Jo a ta vůně kávy je skvělá. 

Mycí stanici Kanya postavil v roce 2014 Kanyamibwa Edmond s finanční dopomocí RTC (Rwanda Trading Company). Vždy se zajímal o kávu a na stanici se učil a zdokonaloval metody zpracování kávových třešní. Během následujících let Kanya rostla a začala zpracovávat vysoce kvalitní kávy, mezi které patří samozřejmě i tato. Kanyamibwa zhodnotil zisky plynoucí ze stanice k vybudování druhé mycí stanice a v roce 2017 se rozhodl prodat Kanyu společnosti RTC, aby mohl nadále řádně řídit provoz své nové mycí stanice. Kruh se tedy uzavřel :)

 

 

 

Zrno je upražené v profilu omniroast - je tedy ideální jak pro filtrovanou metodu, tak i espresso. Ale v tomto případě doporučujeme filtr :)

 

zpusob_pripravy_omni_zluty

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

329 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Rwanda
Odrůda: Red Bourbon
Zpracovatel: K. Edmond
Ideální pro: V60, Aeropress, Kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Nyamasheke
Zpracování: promyté
Nadm. výška: 2200-2300 m n. m.
Datum pražení: 17.1.2022
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: ILMT_LOT41
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená, Ovocná
Země původu: Rwanda