RWANDA - Nova Gicumbu (12.5.)

Neohodnoceno
coffee square kavy 4
250 Kč –20 %

POMERANČE, ČERNÝ ČAJ, NEKTARINKY

coffee_package_icon 250g  | Cena za gram: 1,00 Kč  |  Cupping skóre: 86,5 b

nase_hodnoceni Sametová chuť vanilky a pom. květů

 

Mycí stanice Nova se nachází v okrese Gicumbu na severu Rwandy, kde je díky vysoké nadmořské výšce okolo 1 800–2 000 mnm a podnebí ideální klima pro pěstování kávovníků, v tomto případě odrůdy Red Bourbon. Mycí stanici vládne pevnou rukou Agnes Mukamushinja, která v sezóně zpracování káv (březen - červen) odebírá zralé třešně od více než 1200 drobných farmářů. Kávové třešně se zpracovávají suchou metodou. Nejprve jsou protříděny, následně se suší po 30 dní, přičemž se pravidelně každou hodinu obrací a na noc přikrývají.

 Káva je pražena v profilu pro filtr a to značí nekonečně možností, jak jí připravit. Aeropress, V60, Torch nebo třeba cold brew.

 

zpusob_pripravy_filtr_zluty

 

O pražírně:

"My kávu pouze nepražíme. Píšeme celý její příběh. Od chvíle, kdy ji farmáři v různých koutech světa vypěstují, až do vzácného momentu, kdy provoní celý váš byt." Tak zní motto lednické pražírny, která praží kávu, která je pro ně samotné více, než jen pouhým nápojem. A to krásně vystihuje podstatu filozofie samotné výběrové kávy - není to samotné kávě, není to u businessu. Je to zkrátka o vášni, poctivé práci, férové odměně a způsobu, jak se na chvíli zastavit, potkat se s přáteli a nebo poznat nové. Stejně tak jsme se potkali s Martinem - srdcem i duší pražírny. Setkání to bylo neplánované, ale o to příjemnější. Slovo dalo slovo a jsme rádi, že můžeme v našem kávovém lahůdkářství nabízet čerstvé zrno z Lednice, které jim v zelené podobě dodávají stálice na naší scéně - Falcon Coffees, 32cup, Nordic Approach. 

250 Kč –20 % 200 Kč
Na dotaz
Země: Rwanda
Odrůda: Red Bourbon
Stanice: Nova
Ideální pro: aeropress, torch, kalita
Hmotnost balení: 250g
Region: Gicumbu
Zpracování: naturální
Nadm. výška: 2000 m n. m.
Datum pražení: 12.5.2021
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: CFSQR_04
Jméno značky: Coffee Square
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Chuťový profil: Vyvážená
Země původu: Rwanda
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: