TANZANIA AB MAGWILA - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: černý rybíz, maliny, levandule a grep

Balení: 250g

Cena za gram: 1,32 Kč

Kávové zrno pochází z oblasti Mbozi, z náhorní plošiny Mbeya. Vysoká nadmořská výška zpomaluje proces zrání třešní a zajistí tak, aby se do zrna dostaly intenzivní chutě. A pak už je to v rukách drobných farmářů, kteří třešně sklidí v mycí stanici Magwilla plně promytou metodou zrno kultivaru Kent zpracují - nejprve mechanicky odstraní vrchní slupku, následně jsou takto připravené třešně fermentovány po dobu 12-36h v tancích a poté cca 20 dní sušeny na vyvýšených postelích. V průběhu sušení jsou třešně ručně tříděny a odstraňovány různé defekty.

V chuti ti může káva připomínat tóny typické pro keňskou kávu - ovocné tóny v podobě černého rybízu, malin, grepu a také levanduli

 

 

Zrno je upražené v profilu filtr - je tedy ideální pro přípravu na filtr - V60, Aeropress, Kalita, Chemex, Frenchpress.

 

filtr

 

O pražírně:

Nepražíme nic, co nás nebaví nebo co nám nechutná - tak zní motto této italské mikropražírny, která sídlí ve městě Bassano del Grappa nedaleko od Benátek. Už od roku 2013 se snaží pozměnit vnímání kávy v jejich domovině a to je úkol doslova nadlidský. Světle pražená výběrová káva, mikroloty, pražení v šaržích maximálně po 4kg a výhradně na objednávku - to jsou pravé opaky k ve vztahu k tradiční italské kávě. Slovy zakladatelů pražírny se jim to daří, nicméně velmi pomalu, ale i tak si Nero Scuro už získalo své oblíbence nejen v Itálii. A nyní máš možnost ochutnat kávu z této pražírny i ty.

329 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Tanzánie
Odrůda: Kent
Stanice: Magwilla
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Mbozi, Mbeya
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1679 m n. m.
Datum pražení: 21.8.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: NSC_01
Jméno značky: Nero Scuro
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: