TANZANIA GEISHA - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: černý čaj, bergamot, citronová tráva

Balení: 170g

Cena za gram: 2,00 Kč

Jakmile se na obalu kávy objeví slovo "geisha", srdce nejednoho kafaře poskočí. Unikátní a velmi ceněná odrůda pro svoji jedinečnou chuť. Geisha byla objevena britskými koloniálními expedicemi ve 30. letech v lesích Etiopie. Na pěstování je velmi náročná a tahle speciální péče si často žádá i speciální cenu. Většinou bývají geshy nejdražšími kávami, ke kterým se můžete dostat, častou jsou vybírány jakou soutěží kávy právě pro svůj jedinečný potenciál. 

Na farmě Acaia Hills pěstují kávu více než 50 let, ale až v roce 2007 farmáři Leon a Aideen Christianakis začínájí farmu výrazně modernizovat s cílem pěstovat výběrovku. Perfektní nadmořská výška, úrodná půda a právě vyspělé metody pěstování umožňují vysadit i kávovníky odrůdy Geisha. A ptáš se, proč je takhle cena pořád rozumná? Jde o zatím relativně mladé kávovníky, jejich potenciál a tím cena bude dále stoupat. Máš tak nyní možnost ochutnat perfektní kávu a přitom se nezruinovat :)

 

filtr

 

O pražírně:

Malá pražírna výběrové kávy a keramická dílna z Luhačovic. Zde provozují kavárnu, showroom tradiční moravské keramiky a také hlavně přátelské zázemí pro milovníky všeho dobrého. Při pražení kávy se specializují zejména na mikroloty, na kterých je krásně vidět chuťová rozmanitost daná odrůdou, oblastí a také metodou zpracování. A ty tak máš jedinečnou možnost ochutnat kávy z celého světa, kterou Lukáš a jeho tým pečlivě a s láskou praží.

350 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Tanzánie
Odrůda: Geisha
Farma: Acacia Hills Estate
Ideální pro: V60, Kalita, Aeropress
Hmotnost balení: 170g
Region: Arusha, Karatu
Zpracování: promytá
Nadm. výška: 1925 m n. m.
Datum pražení: 16.7.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: JZB_02
Jméno značky: Jizba Luhačovice
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Filtr
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: