Tanzania Magwila

Neohodnoceno
Novinka
puchero baleni 3
309 Kč –15 %

Chuťový profil: borůvky, maliny, levandule

Balení: 250g

Cena za gram: 1,23 Kč

V poslední době jsme měli možnost párkrát ochutnat espresso z kávy pocházející z Tanzánie a vždy to byla pecka. Proto jsme nemohli zaváhat ani minutu a tak je v nabídce tahle super-sladká a ovocná jednodruhovka připravená pro vaše nenasysté espresso mašiny. Družstvo Magwila vzniklo spojením 8 drobných farmářů, bylo založeno v roce 2007 a vyprodukuje cca 43 pytlů kávy ročně (1 pytel = 60kg kávy). Káva je zpracována promytou metodou, kdy se využívá voda z jezera Magwila, dále je fermentovaná v tancích a sušena na vyvýšených postelích. A výsledek? Velmi sladká káva, vyvážená acidita a hezky zakulacené tělo. To je terminologie skoro jako u vína, co? Ale neboj, pořád jde o kafe :)

  

epsresso

 

O pražírně:

Za pražírnou Puchero stojí Paloma a Marco, Španělka a Ital. Po mnoha letech života v Londýně se rozhodli zpomalit, přemýšlet, nahlédnout na věci z nových perspektiv a podívat se, kam je jejich nová cesta zavede.

A zavedla je na dlouhou cestu přes různé země a kontinenty. Během této cesty měli štěstí, že se setkali s inspirujícími lidmi, kteří jim ukázali svět výběrové kávy. Za pár měsíců později noví přátelé dorazili k nim domů, předali jim know how a od té doby se začala psát historie pražírny PUCHERO, která sídlí v provincii Valladolid. Z původního skladu situovaného na venkově vytvořili své sídlo a pražírnu, kde se zelené kávové zrno mění na světle praženou kávu na pražičce Coffee Tech Ghibli R15, která pojme 15kg kávy. Kávu získávají napřímo od pěstitelů nebo od distributorů jako je Nordic Approach. Vedle toho našli ještě lásku ke kakau a výrobě kvalitní čokolády. Vždyť tyhle dvě suroviny mají k sobě relativně blízko.

263 Kč
Skladem (1 ks)
Země: Tanzánie
Odrůda: Kent
Farmář: Alexander Mwampashi
Ideální pro: espresso
Hmotnost balení: 250g
Region: Mbozi, Songwe
Zpracování: plně promytá
Nadm. výška: 1600-1800 m n. m.
Datum pražení: 20.4.2020
Výběrová zrnková káva

 

 

Kód Kód: PUCH4
Jméno značky: Puchero
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: