VZHLEDEM K VYTÍŽENÍ ZÁSILKOVNY.CZ U DOPRAVY DOMŮ JE MOŽNÉ, ŽE TVŮJ BALÍK BUDE DORUČEN VE VÝJIMEČNÝCH PŘÍPADECH NA NEJBLIŽŠÍ ODBĚRNÉ MÍSTO. OMLOUVÁME SE, NEDOKÁŽEME TO OVLIVNIT.

UGANDA KUKU JASIRI - výběrová káva

Neohodnoceno

Chuťový profil: lískové oříšky, vanilka, funky ovoce

Balení: 250g

Cena za gram: 1,40 Kč

Tenhle výběrový mikrolot pochází z malé stanice nazvané Sironko Coffee Yard. Do ní zde putuje zrno od drobných farmářů z oblasti Mount Elgon, která hraničí s Keňou. A musíme říci, že právě kávy z Ugandy začínají nabírat na popularitě a to zcela zaslouženě. Intenzivní chuti ovoce, vanilky a lískových oříšků je zde dosaženo díky semi-anaerobnímu naturálnímu procesu. A co to vlastně znamená? Protříděná zrna se nejdříve fermentují v uzavřených polypropylenových pytlích po dobu 72 hodin. Poté je mechanicky odstraněna slupka a část dužniny. Následně jsou zrna sušeny na vyvýšených postelích po dobu 15-20 dní v duchu pravidel naturální metody. A aby bylo vše perfektní, jsou při sušení každou hodinu pečlivě otáčeny.

Zrno je upražené v profilu espresso - je tedy ideální na přípravu espresso nápojů z vašeho pákového nebo třeba i plně automatického kávovaru.

 

epsresso

 

O pražírně:

Nepražíme nic, co nás nebaví nebo co nám nechutná - tak zní motto této italské mikropražírny, která sídlí ve městě Bassano del Grappa nedaleko od Benátek. Už od roku 2013 se snaží pozměnit vnímání kávy v jejich domovině a to je úkol doslova nadlidský. Světle pražená výběrová káva, mikroloty, pražení v šaržích maximálně po 4kg a výhradně na objednávku - to jsou pravé opaky k ve vztahu k tradiční italské kávě. Slovy zakladatelů pražírny se jim to daří, nicméně velmi pomalu, ale i tak si Nero Scuro už získalo své oblíbence nejen v Itálii. A nyní máš možnost ochutnat kávu z této pražírny i ty.

349 Kč
Momentálně nedostupné
Země: Uganda
Odrůda: Heirloom
Stanice: Sironko Coffee Yard
Ideální pro: V60, Aeropress, Chemex
Hmotnost balení: 250g
Region: Mount Elgon
Zpracování: semi anaerob. naturální
Nadm. výška: 1800-2300 m n. m.
Datum pražení: 17.10.2020
Zrnková výběrová káva

 

 

Kód Kód: NSC_07
Jméno značky: Nero Scuro
Kategorie: VÝBĚROVKA JE NAŠE VÁŠEŇ
? Pražení: Espresso
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: